Klasická Kašperská 30 patřila Sikorovi a Bořutové

Jakub Sikora a Kamila Bořutová vládli dnešní Kašperské 30, která se jela klasickým stylem. Do hlavního závodu s převýšením téměř 700 metrů odstartovalo téměř 300 závodníků.

« Výsledky »

„V sobotu jsme moc netrefili mázu, ale dneska byly lyže super. Trať byla hezky upravená, čekal jsem, že to bude po sobotě víc zafoukané a měkčí, ale nakonec byla tvrdá a hole se nebořily,“ řekl k závodu vítězný Jakub Sikora. „Na hladkých lyžích, jako měli někteří ze špičky, bych si to netroufnul.“

Kamila Bořutová měla hned dvojnásobně úspěšný víkend – po sobotním závodě volně ovládla i nedělní klasiku. „Skate mám radši než klasiku, takže jsem byla dneska ráda, že jsem dojela. Máza byla výborná, trať tvrdá – byl to povedený závod,“ chválila vítězka, která žije v Kanadě a neměla tak problém s tréninkem kvůli nedostatku sněhu. „Na lyžích jsem od října, takže mám natrénovano dost.“

Do letošní Kašperské 30 zasáhlo přes 500 závodníků, což je nový rekord závodu. „Kašperská 30 našla svůj domov na Churáňově a místní tratě nabízí náročné závody s krásnými výhledy. Jsme rádi, že se letos podařilo překonat hranici 500 zavodníků. Věříme, že si závod zase získal na popularitě a příští rok jej posuneme zase o něco dále,“ říká Tomáš Leixner z organizačního týmu ČEZ SkiTour.

Dalším závodem seriálu SkiTour je Orlický maraton, který se v Deštné v Orlických horách pojede 6. a 7. února 2016. V sobotu se pojedou dětské závody a 20 kilometrů volným stylem, neděli pak 40, 20 a 10 km klasicky. Registrace jsou možné na webu SkiTour nebo v síti prodejen Hervis Sports po celé ČR se zvýhodněním 25 %.