Lidi fandili, tak jsem kousnul i sjezdovku, říká rychlostní kanoista Jaroslav Radoň

Z Harrachova na Churáňov a obratem do slunné Kalifornie. Rychlostní kanoisté Jaroslav Radoň a Filip Dvořák si odskočili zazávodit na Kašperskou 30 volně a rozhodně se na trati neztratili. V cíli jim patřilo 18., respektive 20. místo.

Jaroslave, jak se vám líbilo na Kašperské 30?

Trať byla dobrá, i když hodně náročná. Upřímně jsem si myslel, že profil bude daleko jednodušší. Vraceli jsme se s Filipem Dvořákem ze soustředění z Harrachova a oba jsme byli unavení, takže to bolelo – i proto, že na lyžích jezdíme spíš patnáctky a na třicítky nejsme moc zvyklí. Určitě přijedeme i příště, ale nedělní klasický závod nedáme. Letíme na dva měsíce na soustředění do Kalifornie a už by toho bylo moc.

Jsou běžky skvělou přípravou na sezonu?

Na sociálních sítích sledujeme, že naši soupeři jezdí na běžkách a do našeho programu patří taky. V zimě se nepádluje a objemy se na běžkách dělají docela dobře. Třicítka odjeta na maximum je super, protože je pro nás důležitá vytrvalost. Navíc je to změna od nekonečného běhání a posilování.

Hecovali jste se s Filipem Dvořákem, kdo dojede líp?

Tentokrát ne. Přijeli jsme si to hlavně užit, protože jsme toho měli po soustředění dost. Dávali jsme si pozor, abychom se nezranili.

Těsně před koncem jste na trati vyjížděli sjezdovku. Jak se vám líbila?

Sjezdovka na závěr byla šílená! Říkal jsem si, že to už nedám, ale lidi zafandili a to mě nakoplo. Tak jsem se kousnul a dal ji.“

Foto Kašperská 30 – 4. ročník, 2016